Domácí müsli tyčinky

Domácí müsli tyčinky

Recept, kterým povýšíte svůj zdravý životní styl

Na müsli tyčinky bude potřeba:
  • 20 datlí medjool (350g)
  • 1 hrnek slunečnicových semínek (175g)
  • 1 hrnek lněných semínek (200g)
  • 1 hrnek rozinek (200g)
  • 2 hrnky ovesných vloček (240g)
  • 3 lžíce chia semínek
  • 3 lžíce mleté skořice

A postup je následující:

Předehřejeme troubu na 180 °C. Vypeckujeme datle, vložíme je do hrnce, zalijeme 2 hrnky (600ml) vroucí vody a povaříme na mírném ohni asi 5 minut, dokud nezměknou. Zatímco se datle vaří, nasypeme do větší mísy slunečnicová semínka, dýňová semínka, lněná semínka, rozinky a ovesné vločky.
Když jsou datle po 5 minutách hotové, nalijeme je spolu se zbývající vodou z hrnce do mixéru a přidáme chia semínka a skořici. Rozmixujeme do hladka.
Nalijeme datlové pyré na směs ovesných vloček a semínek a mícháme, dokud nevznikne kompaktní a lepkavá hmota.
Pečící plech o velikosti 40×28 cm vymažeme kokosovým olejem, nalijeme do něj těsto a pevně ho upěchujeme, aby bylo pevné a na povrchu uhlazené. Pečeme 30-40 minut dozlatova. Po 20 minutách vyndáme z trouby, nakrájíme na tyčinky a vrátíme zpět do trouby, aby se tyčinky dopekly.
Následně můžeme různě pocákat čokoládou, či třeba jogurtem a doladit dle libosti. 🙂