Očistný měsíc – čistící polévka

Očistný měsíc – čistící polévka

Čistící avokádovo – okurková polévka

Na polévku budete potřebovat:
 • 1 avokádo (200g neoloupané)
 • 1/3 okurky (125g)
 • podle potřeby klidně i více
 • 100ml mléka z kešu (nebo jakéhokoli jiného rostlinného mléka, zkontrolujte však, jestli neobsahuje žádná sladidla)
 • šťáva z limetky
 • 1 lžíce tahini
 • 1 lžička medu
 • 1 lžička sušeného oregána
 • ¨1/2 lžičky drceného chilli
 • podle chuti klidně i více
 • 1 lžička mletého koriandru
 • 1 prolisovaný stroužek česneku
 • sůl, hodně pepře
 • hrst slunečnicových a dýňových semínek (podle chuti)

A postup je následující:

Vydlabeme avokádo, odstraníme pecku a dužinu vložíme do mixéru. Nakrájíme okurku se slupkou na kousky. Pokud okurka obsahuje hodně jadérek, odstraníme je a nakrájíme tolik okurky, aby její váha dosáhla 125g a dáme ji do mixéru.
Přidáme všechny zbývající ingredience kromě semínek do mixéru, zalijeme 100ml vody a mixujeme dohladka a do krémova, což by mělo trvat zhruba jednu až dvě minuty. Nalijeme polévku do misek a můžeme rovnou servírovat. Dobré dochutit špetkou drceného chilli a hrstkou dýňových a slunečnicových semínek. Polévku podavát vychlazenou.