Detoxikační polévka

Detoxikační polévka

Detoxikační polévka z řepy a zeleného jablka

Na polévku budete potřebovat:
  • 4 menší řepy
  • 50ml olivového oleje
  • 2 šalotky
  • kousek másla
  • 1 litr zeleninového vývaru
  • 1 větší jablko Granny Smith
  • sůl, pepř

A postup je následující:

Předehřejeme troubu na 200 °C. Řepu oloupeme, nakrájíme na měsíčky a rozložíme na plech. Zakápneme olivovým olejem a ještě ho do řepy lehce vmasírujeme. Pečeme ji do změknutí, trvá to 40 až 50 minut. Mezitím si oloupeme a nakrájíme šalotky. Když je řepa upečená, rozpustíme si v hrnci máslo a šalotku na něm opečeme. Potom k ní přidáme řepu, všechno zalijeme zeleninovým vývarem a přivedeme k varu. Jablko oloupeme a nastrouháme nahrubo.
Vývar s řepu a šaltokou rozmixujeme tyčovým mixérem, přidáme nastrouhané jablko a ještě jednou promixujeme. Polévku propaírujeme přes cedník.
Hotovou polévku rozdělíme do misek, do středu dáme lžíci bílého jogurtu a vypouklou stranou lžíce ho opatrně rozprostřeme dokola.
Každou porci ozdobíme růžovou řepou a řeřichou. A necháme si chutnat 🙂