MS BOX je unikátní stravovací program, který je primárně zaměřený na vaše zdraví. Díky našim chutným a pravidelně se obněňujícím jídelníčkům, pro vás bude každé jídlo zážitkem.

Každý pracovní den vám dovezeme jídlo ve skleněných obalech až k vám domů.

Pro zachování maximálního obsahu vitamínů, eznymů a důležitých minerálních látek, využíváme pouze čerstvé a lokální suroviny.

Opravdu MS BOX používáte jen ekologické skleněné obaly?

Ano. Skutečně tomu tak je. Jako první a zatím jediní na trhu krabičkového stravování používáme výhradně skleněné recyklovatelné obaly. Těch důvodů vydat se touto cestou bylo několik.

Skleněné obaly jsou především zdravotně nezávadné, neobsahují žádné škodlivé látky, zejména ftaláty, změkčovadla a BPA (organická sloučenina ze skupiny bisfenolů, která se využívá při výrobě plastů) a splňují vysoké nároky na ochranu a bezpečnost zdraví.

Zároveň je pro nás a zachování našeho konceptu „čerstvosti“ velice důležité, že skleněné obaly udržují jídlo čerstvé, nepřejímají pachy a zachovávají původní chuť potravin, odolávají chemickému působení vody, vzduchu nebo samotných potravin a uvolňování jakýchkoliv toxických látek.

Šetrnost k životnímu prostředí by již v dnešní době měla být považována za samozřejmost a používáním skleněných obalů jdeme tímto správným směrem i my, skleněné obaly jsou ekologické, vhodné na opakované použití a mají dlouhou životnost.

V neposlední řadě je tu i stránka praktická, skleněné obaly se snadno udržují, dobře odolávají  vysokým i nízkým teplotám a jsou vhodné jak k ohřevu a samotnému servírování  tak do myčky nádobí.

A úplně na závěr je tu estetický dojem. Skleněné obaly jsou mnohem estetičtější a elegantnější než jakékoliv jiné a jídlo v nich lépe a přitažlivěji vypadá ?.

Opravdu se všechny jídla v MS BOX připravují v brzkých ranních hodinách ?

Jedním z pilířů MS BOX je náš koncept „čerstvosti“ za kterým si stojíme a který nás rovněž odlišuje od ostatních a činí náš stravovací systém naprosto výjimečným.

Jde nám zejména o zdravotní hledisko, neboť čím jsou suroviny čerstvější, tím více vitamínů, enzymů a důležitých minerálních látek obsahují.

Všechny potraviny po tepelné úpravě rychle ztrácejí své původní vlastnosti vlivem působení bakterií. V  MS BOX maximálně zkracujeme dobu, kdy je zpracovaná potravina vystavena teplotám, při nichž dochází k nejintenzivnějšímu množení mikroorganismů, aniž bychom museli nechávat potraviny šokově zchlazovat. Použitím šokových zchlazovačů sice dochází k eliminaci tohoto rizika a výraznému prodloužení trvanlivosti tepelně opracovaných potravin, ale zároveň tím potraviny ztrácejí nejen chuť, ale především spoustu vitamínů a minerálních látek a snižuje se jejich nutriční hodnota.

Příprava čerstvého jídla na daný den tak umožňuje maximálně šetrné zpracování všech potravin a zachování nejen vitamínů, enzymů a důležitých minerálních látek, ale také původní chuti potravin. 

V MS BOX se důsledně vyhýbáme používání zbytečných dochucovadel obsahujících chemická aditiva či používání polotovarů a dopravujeme čerstvé, voňavé a chutné jídlo až na Váš stůl co nejdříve po jeho uvaření.

Kdo tvoří jídelníčky v MS BOX ?

Stravovací systém MS BOX není krátkodobou dietou, je to cesta ke zdravému životnímu stylu, cesta k pravidelnému režimu a nastartování metabolismu správným směrem.

Sestavit kvalitní a nutričně vyvážený jídelníček není jednoduché, o to více, pokud nám jde o zdravé stravování, vhodný výběr potravin a optimální množství jednotlivých makroživin a zároveň chceme, aby byl jídelníček barevný a rozmanitý a dodal tělu vše, co pro správný chod potřebuje.

V MS BOX tak sestavování jídelníčku svěřujeme výhradně do rukou oborníků.

Náš výživový specialista Ing. Adam Levit, který má dlouholetou praxi v oboru, osobně vytváří kvalitní a nutričně vyvážené jídelníčky MS BOX tak, aby jste Vy, naši klienti, přijímali optimální množství energie ve vhodné skladbě, což znamená zejména omezení živočišných tuků a sacharidů s vysokým glykemickým indexem.

A rovněž v otázce sestavování jídelníčku  je stravovací systém MS BOX výjimečný a zcela se odlišuje v přístupu k této otázce od ostatních krabičkových diet.

Zajímá nás také souvislost a dopad stravování na zdraví člověka.  WHO Světová zdravotnická organizace (Zdroj: Diet, nutrition, and the prevention of chronic diseases – Report of a WHO Study Group, WHO, Geneva) k vlivu stravy na zdraví, vitalitu a pocit pohody uvedla, že epidemiologické studie ukázaly souvislost mezi nezdravou stravou a rozšířením chronických neinfekčních nemocí – cévní nemoci, různé druhy rakoviny, cukrovka, žlučové kameny, zubní kazy, nemoci kostí a kloubů.

Dnes už není tajemstvím, že například vznik diabetes 2. typu, kromě predispozice podporují i nadváha, nezdravé stravování a nedostatek pohybu, tito pacienti bývají obézní a ke své nemoci se „projedli“ a v mnoha případech stačí               k vhodné léčbě správně nastavená dietní opatření omezující příjem sacharidů a redukce hmotnosti.

Zdravé se rovná chutné ?

V MS BOX máme zásadu, že jídlo může být zdravé, ale může zároveň skvěle chutnat a skvěle vypadat.

Domníváme se, že názor, že zdravé jídlo není chutné, je už dávno překonaný, a je to přežitek začátků zdravého stravování, kdy zdravě vařit znamenalo vařit v páře nebo ve vodě, bez soli a koření, nudně, stereotypně a bez fantazie. To už dávno neplatí. Nepolemizujme s pohledem, že zdravé je vše, co člověka dělá zdravým, tzn. cítí se po jídle dobře, není unavený, jídlo je výživné a vyvážené, ale v MS BOX jídlo vnímáme také jako vášeň a v našem pojetí zdravé jídlo navíc hraje barvami, je pestré,čerstvé, chutné a voňavé.

Málokdo si uvědomuje, že my všichni o jídle komunikujeme na úrovni emocí – je buď skvělé nebo špatné a hotovo. Jenže tyhle emoce mají ryze vědecký základ. To, co náš mozek vyhodnotí jako „chutná“ – „nechutná“, je ve skutečnosti propojení mnoha vjemů, v nichž hraje roli také čich a zrak.

Proto v MS BOX klademe mimořádný důraz na to, aby jídlo, které pro Vás připravujeme, uspokojilo všechny Vaše smysly a nebojíme se proto náš  revoluční  a odlišný přístup ke krabičkovému stravování označit jako zážitkovou gastronomii.

Zážitková gastronomie je dnes velmi frekventovaný pojem. Bohužel si pod ním každý představuje něco jiného. V MS BOX si pod tímto pojmem představujeme způsob stravování, který se týká nejen pokrmu samotného, ale také jeho skladby, uspořádání a toho, jak je prezentované, ale zároveň způsob stravování, kdy se s jídlem spojuje také nějaká forma prožitku, nejlépe všech smyslů, tak, aby konzumace jídla byl prostě zážitek. 

Člověk vnímá všemi smysly, vnímá jídlo zrakem, vůní a v neposlední řadě samozřejmě i chutí, touží po prožitku. Toto je cílem zážitkové gastronomie, toto je cílem MS BOX a teprve toto je v našem pojetí umění moderního zdravého způsobu stravování.

V neposlední řadě považujeme také za důležité, aby jídlo, které pro Vás připravujeme, bylo vařeno s láskou. Již staří Řekové věděli, že pokud jsou pokrmy připravovány s „agapé“ (bezvýhradnou láskou) a dobrou energií, bude jejich jídlo chutné a zároveň léčivé?.

Veškerá jídla se připravují pouze z lokálních surovin

Lokální je pojmem skloňovaný v české gastronomii stále častěji. Co však znamená „lokální“? Podle terminologie Evropské komise můžeme za lokální potraviny považovat ty, které byly vyprodukovány, zpracovány, nakoupeny a spotřebovány v rámci určité limitované oblasti. Díky krátké vzdálenosti mají lokální potraviny zpravidla mnohem menší ekologickou stopu, neboť jednoduše nemusely urazit stovky kilometrů, aby se dostaly na náš stůl. Navíc díky tomu vynikají i svou čerstvostí. Kvalitní ovoce a zelenina se sklízí lokálně a pouze v sezóně – přesně tak, jak to příroda zamýšlela.

V MS BOX si plně uvědomujeme, že nákup lokálních potravin je důležitou ekonomickou a ekologickou volbou, která nás všechny ovlivňuje i v dlouhodobém horizontu.

Na prvním místo při výběru potravin stavíme samozřejmě kvalitu a chuť. Víme, že výjimečná chuť se rodí dávno před tím, než začneme vařit a že pokud  chceme vařit zdravá jídla, která skvěle chutnají, záleží především na  výběru surovin. Například rajčata pěstovaná na poli mají oproti těm pěstovaným ve skleníku dvojnásobný obsah vitamínu C a obsahují také mnohem více antioxidantů, které jsou mimo jiné zodpovědné právě za chuť a vůni.

Hovoříme – li o lokálnosti, je nezbytné zdůraznit také fakt, že lidské tělo je mnohem lépe připravené na potraviny, které jsou pěstovány v jeho okolí. Je zvyklé na látky, které se v jeho okolí vyskytují a na potravu, kterou konzumuje už celá staletí. Jinak řečeno se svému okolí evolučně přizpůsobilo. Lokální potraviny jsou tedy pro tělo tou nejpřirozenější, a tedy zdravou cestou stravování.

Je-li to jen trochu možné, dáváme v MS BOX přednost lokálním surovinám,  což je trend, který je rovněž ve světě krabičkových pokrokový. Samozřejmě, používáme například dovážené citróny a nenakupujeme vždy jen u místních farmářů, ale obecně se snažíme lokálnost podporovat. Když není dýně, tak z ní prostě nevaříme.

Jídelníčky pravidelně během roku měníme

Ano, je tomu tak a těch důvodů je opět několik.  Tím zásadním je rovněž v dnešní gastronomii a zdravém stravování často diskutovaný pojem „sezónnost“, který velmi úzce souvisí s již výše zmiňovanou lokálností.

Sezónnost je poměrně jasně vymezena roční dobou, oblastí, ke které se vztahuje a její schopností a kapacitou produkovat přirozeným způsobem jednotlivé plodiny. V našich českých luzích a hájích samozřejmě dost záleží na roční době. Léto a podzim jsou na plodiny přirozeně štědřejší a barevnější než zima a brzké jaro, právě v tom však tkví kouzlo lokálního. Kouzlo, které Vám v MS BOX chceme dopřát. Umíme a nebojíme se pracovat s tím, co je, a připravujeme pro Vás pokrmy z toho, co nám naše lokalita v danou dobu přirozeně nabízí a jídelníček tomu pravidelně přizpůsobujeme.

Důvodem, proč jsme zvolili tuto cestu, je také nesporný fakt, že stravovat se dostupnými a sezónními potravinami je pro lidské tělo přirozené. V sezónních potravinách se ukrývá více vitamínů, živin, minerálů a antioxidantů, než je tomu u potravin, které musely uměle dozrát. Pravidelným obměňováním jídelníčku chceme zajistit Vašemu tělu živiny, které potřebuje právě v daném období. 

Rovněž na základě spolupráce s odborníky a lékaři víme, že každé roční období je aktivní určitý orgán, o který je třeba zvýšeně pečovat případně ho detoxikovat. Na jaře jsou to především játra a žlučník, v létě srdce a tenké střevo, v pozdním létě pak slezina a slinivka, na podzim plíce a tlusté střevo, v zimě ledviny a močový měchýř. Víme také, že  každé roční období přináší pro naše tělo jiné požadavky na stravu. Jistě nám dáte za pravdu, že na jaře po vydatné zimě potřebujeme odlehčit a detoxikovat, v létě osvěžit, ochladit a stravovat se lehce,  na podzim se vyrovnat s přechodem do zimy a připravit tělo na zimní odpočinek a klidovější režim, a v zimě potřebujeme doplnit tělu živiny a zahřát.Víme tak, že syté polévky na podzim a zimě zahřejí a jsou  hodnotným jídlem, pokud v nich jsou maso, luštěniny a kořenová  zelenina,  a na jaře a létě je zase nahradí barevné, lehké a osvěžující saláty z čerstvé zeleniny.

Touto cestou jsme se rozhodli v MS BOX jít a  odlišit se tak i tomto směru od běžných a tradičních systémů krabičkového stravování. Stojíme si za tím, že  v každém ročním období lze připravovat zdravá a chutná jídla ze sezónních surovin.

Neposledním důvodem pro pravidelné obměňování jídelníčku MS BOX je také naše přání, aby Vás jídlo, které pro Vás připravujeme, bavilo, těšilo, nikdy nepřestalo nudit a mohli jste se krabičkovým  systémem MS BOX se všemi jeho zdravotními benefity stravovat dlouhodobě.

Připravujeme LOW-CARB verzi MS BOX

Ano, skutečně jsme se rozhodli jít také tímto směrem, neboť jídelníček s výrazným omezením sacharidů a zvýšeným příjmem zdravých tuků je vhodný pro jedince trpící nadváhou a obezitou, kteří vyzkoušeli nejrůznější diety a stále se jim nedaří najít klíč k úspěšnému hubnutí. Law carb strava  je také vhodná pro ty, kteří trpí závislostí na sladkém, propady energie v průběhu dne a vlčím hladem. Nesporným přínosem low carb je dlouhotrvající pocit nasycenosti po jídle, žádné ataky vlčího hladu díky stálé hladině cukru v krvi a významné snížení chutě na sladké.

O LOW CARB už jste jistě slyšeli, co to tedy vlastně je ? Stručně je to  low carb anglicky, nízkosacharidové stravování česky. Low carb je tedy anglický výraz pro nízkosacharidový výživový styl, při kterém významně snížíte příjem sacharidů v přijímaném jídle, a naopak si dopřejete dostatek zdravých tuků.

Nízkosacharidový styl stravování získal na popularitě díky rychlému shazování kil, přesto je s ním spojeno plno emocí. Zatímco jedni si jej nemohou vynachválit, druzí jej zavrhují pro jeho možná zdravotní rizika. Ale tak jako je tomu se vším, extrémy jsou škodlivé a my v MS BOX low carb stravování pojímáme tak, aby bylo zdravé a tělu prospěšné.

Podstatou low carb je výrazné snížení konzumace sacharidů. Z běžně doporučovaných zhruba 55 procent ze všech přijatých živin na den se tento podíl v rámci low carb snižuje až k deseti procentům. Naše strava je obecně složená ze třech klíčových makroživin – tuků, sacharidů a bílkovin. Při přechodu na nízkosacharidové stravování zůstává doporučená denní dávka bílkovin stejná, navyšují se tuky a snižují sacharidy.

Z důvodu takto nastoleného poměru makroživin (tedy sacharidů, tuků a bílkovin) se tento výživový styl označuje přesněji anglickou zkratkou LCHF – low carb high fat: málo cukrů, hodně tuků. Nejpřísnější verze LCHF se nazývá ketogenická, ketogenní nebo keto dieta, a nemá vůbec nic společného s keto dietou v prášku, vyráběnou uměle z instantních surovin.

Low carb strava pracuje s potravinami v jejich původním složení, nevyužívá žádné polotovary. Původní potraviny tělo snáze zpracuje, což bude mít vliv na váš celkový zdravotní stav i díky tomu, že výrazně omezíte cukr, který má mnoho zdravotních komplikací na svědomí. 

Low carb strava vypouští z jídelníčku sacharidová jídla, tedy pečivo, přílohy typu brambory, těstoviny nebo rýže, sladkosti obsahující cukr. Naopak v hojném množství můžete jíst vejce, tučné sýry a jogurty, maso, slaninu, zeleninu, ořechy, Nízkosacharidová strava je postavená na kvalitních surovinách s vyloučením průmyslově upravených výrobků. 

Na základě jedné z nejnovějších studií bylo rovněž zjištěno, že low carb  stravování pomáhá osobám s diabetem 2. typu snížit jejich tělesnou hmotnost, zredukovat množství užívaných léků a především značně omezit hypoglykemické stavy. Na konci studie účastníci díky nízkosacharidovému stravování zaznamenali výrazný úbytek jejich hmotnosti, podařilo se jim snížit množství užívaných léků a navíc o 50% redukovali své hypoglykemické stavy. Ještě více ale vědci nejnověji doporučují diabetikům dopřát si dvě až tři vydatná jídla denně jak totiž dodávají, dvě až tři energeticky vydatná jídla denně nejen pomáhají regulovat tělesnou hmotnost, ale zároveň i kontrolovat hladinu krevního cukru.

Vědci i lékaři se kterými spolupracujeme však především zdůrazňují, že i nadále je nejúčinnější možností prevence diabetu 2. typu  a dalších nemocí dodržování zdravého životního stylu, konzumace nutričně vyvážené stravy a dostatek pohybu.

Low carb strava tak není všelék, ale jistě to může být jedna z cest, kterou se za zdravým životním stylem vydat, je-li k ní přistupováno rozumně,  a MS BOX Vás na této cestě může doprovázet tak, aby jste se vyhnuli rizikům, které nízkosacharidové stravování může přinést, což znamená v našem pojetí low carb – střídmost a rovnováhu neboli tu známou „zlatou střední cestu“, která je oproti všem extrémům tím nejlepším krokem k dlouhověkosti a zdraví.

Na závěr tedy nezbývá, něž dodat, že  také pro diabetiky je low carb stravovací systém MS BOX velmi vhodný. O to víc, že pokud trpíte diabetes, je pro Vás vyvážená a pravidelná strava důležitá a vede ke zlepšení zdravotního stavu. Každopádně doporučujeme jídelníček konzultovat s Vaším lékařem.

MS PROTEIN jako součást každého jídelníčku

Je všeobecně známo, že třemi základními složkami potravy jsou bílkoviny, tuky a cukry. Jen jedna z nich je ale nenahraditelná – bílkoviny, neboli proteiny, které jsou základním stavebním prvkem všech živých organismů, zajišťují správnou funkci svalů a musejí být dodávány potravou. Proteiny mají také největší sytící schopnost. Při dostatečném příjmu proteinů v kombinaci s přiměřeným příjmem vhodně zvolených sacharidů a tuků nebudete pociťovat hlad, i když celkový energetický příjem snížíte. Proteiny rovněž snižují glykemický index přijaté potravy. Pokud tedy například k pečivu přidáte i zdroj proteinů (šunku, sýr, tvaroh, luštěninovou pomazánku apod.), nedojde k tak velkému vychýlení hladiny krevního cukru, jako kdybyste si dali suché pečivo.

Proteiny jsou ve spojitosti se zdravým a nutričně vyváženým jídelníčkem, obzvláště pokud potřebujete zhubnout nebo více sportujete, tématem, kterému se nelze vyhnout. A čím častěji se o proteinech píše, tím více mýtů okolo nich koluje.

Jedním z hlavních mýtů stále zůstává názor, že doplňovat stravu proteinovými preparáty je vhodné pouze pokud usilujete o nárůst svalové hmoty a pro lepší potréninkovou regeneraci.

Náš odborník na výživu Ing. Adam Levit, který, jak již bylo zmíněno, úzce spolupracuje s lékaři napříč různými lékařskými obory, spolu s nimi zastává po mnoha letech zkušeností  názor, že  konzumací přirozených, byť plnohodnotných zdrojů bílkovin i v pravidelné a nutričně vyvážené stravě je velice obtížné dosáhnout potřebného množství proteinů. Proto jako nedílnou součást vyváženého jídelníčku, což činí opět stravovací systém MS BOX výjimečným, doporučuje proteinové suplementy, které obsahují koncentrované množství vysoce kvalitních a dobře využitelných bílkovin, které umožňují pohodlně a bez obav naplnit náš potřebnou porci bílkovin denně.

 V neposlední řadě je třeba zmínit  další zdravotní benefity, které s sebou užívání proteinového suplementu přináší.  Především je to skutečnost, že proteinové doplňky obsahují  kompletní spektrum  aminokyselin a  zabraňují překyselování organismu a pomáhají udržovat hladinu pH v normálu a přispívají tak ke správnému fungování organismu.

Sami MS BOX konzumujeme!

Našemu stravovacímu systému věříme, tvoříme ho s láskou a dost nás to baví.? To je taky důvod proč i my sami, tvůrci Vašeho MS BOX, konzumujeme stejná jídla jako Vy, každý den, chutnají nám a těšíme se na ně.

Náš výživový poradce Ing. Adam Levit jídlo denně konzumuje i z ryze prozaického důvodu, aby pro Vás denně kontroloval a posuzoval jeho kvalitu.

Naším cílem je být na trhu krabičkového stravování nepřehlédnutelní,  chceme, aby byli naši zákazníci spokojeni s chutí jídla, našimi službami  a se svými výsledky.

Chceme neustále zvyšovat kvalitu našich služeb,  záleží nám na Vašem názoru a spokojenosti, zajímají nás vaše připomínky a podněty, díky kterým se neustále vyvíjíme. 

MS BOX šetří čas a peníze

Všichni asi víme, že v dnešní uspěchané době nám tak nějak příliš nezbývá čas pro sebe. Práce, povinnosti, rodina, to vše nám zabere podstatnou část našeho času. Představte si, že máte vedle toho ještě myslet na to, co nakupovat, vymýšlet recepty, stát u sporáku a vařit. A to nejen chutně, ale i zdravě a  nutričně vyváženě. S přesným postupem a ingrediencemi, s vypočtenými kaloriemi, s počítáním svého denního příjem bílkovin, sacharidů a tuků.

Jedním z největších pozitiv krabičkového stravování MS BOX  je tak nesporná úspora času, který je dnes tou nejcennější komoditou. MS BOX Vám přináší pohodlný způsob, jak si zajistit nutričně vyvážené jídlo, a svůj čas a energii věnovat tomu, co máte rádi.  I zde prostě platí moudrý text písně Jana Wericha, Jiřího Voskovce a Jaroslava Ježka „Ten dělá to a ten zas tohle…“ . A také platí známé přísloví, že „čas jsou peníze…“. S časem máme dobře hospodařit, šetřit s ním a využívat ho naplno. Čas našeho života je totiž omezený a má pro nás  nenahraditelnou cenu.

A úspora peněz reálně?  Už jste si někdy zkusili spočítat kolik vás denně stojí jídlo, které si kupujete v restauracích a obchodech? Kolik by stálo pořídit si potřebné suroviny pro přípravu nutričně vyvážených jídel?

MS BOX šetří Váš čas i peníze a to, co umí, dělá za Vás.

Jak si mohu stravovací program MS BOX objednat ?

Je to prosté, stačí nám napsat pomoci kontaktního formuláře níže.

V brzké době pro vás však budeme mít připravený kompletní rezervační systém.

CENÍK

ZKUŠEBNÍ TÝDEN (5 Pracovních dnú)
Muž: 550,-
ZKUŠEBNÍ TÝDEN (5 Pracovních dnů)
Žena: 525,-
TŘÍ MĚSÍČNÍ HARMONIZAČNÍ PROGRAM (3x 20 pracovních dnů)
Muž: 425,-
TŘÍ MĚSÍČNÍ HARMONIZAČNÍ PROGRAM (3x 20 pracovních dnů)
Žena: 400,-

Ceny na webu jsou uvedeny v CZK za 1 den programu.

V ceně je zahrnutá doprava po Ostravě.

Doprava mimo Ostravu je individuální.

Ceny obsahují DPH ve výši 15%.

Napište si o váš MS BOX